Omezení provozu webových stránek 14.10.2018
Před deseti lety jsme spustili webové stánky mokropeských hasičů a celou dobu je udržujeme aktuální...
 
Výcvik jednotky útoky a nouzové postupy 11.9.2018
V pondělí proběhl výcvik jednotky v dýchací technice při tvorbě útočného a obranného vedení na střechy budov...
 
Kurz obsluh mobilních úpraven vody 4.9.2018
V minulém týdnu se zúčastnili dva členové naší jednotky kurzu, na obsluhu mobilní úpravny vody...
 
Praktický výcvik jednotky 20.8.2018
Pomalu se blíží konec prázdni a tím pro nás začíná opět výcvikové období...
 
Nový dopravní automobil pro městské hasiče 20.7.2018
Od prosince roku 2008 byl ve výbavě našich hasičů devítimístný dopravní automobil Volkswagen Caravelle, vyrobený v roce 1997...
 
Výcvik jednotky s HVZ 11.7.2018
Slečna Adéla z odboru kultury se rozloučila se svou Felicií (želvou) sice nerada, ale pro nás přínosně...
 
Cvičná evakuace našich škol 15.6.2018
Každá škola má za povinnost jednou ročně vyzkoušet cvičnou evakuaci budov...
 
Návštěva hasičů v družině ZŠ 7.6.2018
Dnes jsme absolvovali již tradiční návštěvu dětí ve družině základní školy...
 
Pravidelný výcvik jednotky 4.6.2018
Každé pondělí probíhá výcvik nebo školení jednotky...
 
Dětský den na sportparku 3.6.2018
Měsíc červen děláme každoročně radost černošickým dětem...
 

Aktuality

Omezení provozu webových stránek 14.10.2018
Před deseti lety jsme spustili webové stánky mokropeských hasičů a celou dobu je udržujeme aktuální. Nové technologie, mobilní zařízení a sociální sítě dali impuls k tvorbě nového webu . V současné době probíhá jeho tvorba a překlopení stávajícího obsahu, který je velmi obsáhlý cca 700 aktualit a 1100 fotogalerií. Z tohoto důvodu jsme nuceni na dva měsíce omezit chod stávajících stránek. Omlouváme se našim příznivcům za informační ticho, které bude ukončeno spuštěním nového responzivního webu.
 
Výcvik jednotky útoky a nouzové postupy 11.9.2018
V pondělí proběhl výcvik jednotky v dýchací technice při tvorbě útočného a obranného vedení na střechy budov. Hasiči a hasičky cvičili v plné výzbroji a tématem bylo hašení požáru a ochrana okolních budov. Současně jsme se prověřili v chování hasičů při odposlechnutí signálu nebezpečí, který nařizuje všem hasičům okamžité opuštění místa, kde zasahují do bezpečné zóny. Naši hasiči a hasičky se vypořádali se záludností úkolů velmi dobře, ale i tak …. cvičit, cvičit, cvičit :-)


Výcvik jednotky v DT
 
Kurz obsluh mobilních úpraven vody 4.9.2018
V minulém týdnu se zúčastnili dva členové naší jednotky kurzu, na obsluhu mobilní úpravny vody. Jedná se o zařízení, které je umístěno v kontejneru a je určeno pro nouzové zásobování lidí postižené lokality pitnou vodou. Souvislost se současným vývojem počasí není náhodná a je docela fajn, že máme i náhradní řešení, která se dají v nouzové situaci použít.

Kurz obsluh MÚV
 
Praktický výcvik jednotky 20.8.2018
Pomalu se blíží konec prázdni a tím pro nás začíná opět výcvikové období. O prázdninách se střídáme na dovolených a nescházíme se v plném počtu. Proto zásadnější výcviky přesouváme na dobu, kdy se nás schází víc. Každoroční výcvik na člunech se letos musel konat na soutoku Berounky a Vltavy, protože řeka má malý průtok a mohlo by dojít k poškození hnacích agregátů. Procvičili jsme ovládaní motorového člunu a práci na raftu.

Výcvik jednotky na vodě
 
Nový dopravní automobil pro městské hasiče 20.7.2018
Od prosince roku 2008 byl ve výbavě našich hasičů devítimístný dopravní automobil Volkswagen Caravelle, vyrobený v roce 1997. Tento typ vozidel patří do základní výbavy dobrovolných hasičských jednotek a je určen především pro dopravu hasičů na místo událostí, výcvik, školení a evakuaci obyvatel. Jenže ani důsledná údržba nezastavila stárnutí mokropeského „DAčka“, a to se stalo poruchové a ekonomicky náročné na udržování v provozuschopném stavu. Vedení města proto rozhodlo o sledování dotačních titulů a případném využití vypsaných dotací na obnovu dosluhující Caravelly.
V roce 2017 naše město úspěšně požádalo Generální ředitelství HZS ČR o dotaci z programu „Dotace pro jednotky SDH obcí v roce 2018, Podprogram 2 – pořízení nového dopravního automobilu“, čímž mohlo v rámci projektu dojít k reprodukci požární techniky s finanční podporou 450 000,- Kč.
V návaznosti na tento dotační titul město požádalo o kofinancování Středočeský kraj v rámci dotací z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS. Na základě podané žádosti bylo zastupitelstvem Středočeského kraje rozhodnuto o přidělení dotací, přičemž město Černošice obdrželo příspěvek v maximální výši, tj. 300 000,- Kč. Po dlouhém koloběhu žádostí, podkladů, specifikací, veřejných zakázek a kontrolních dnů se blížíme k závěru - převzetí vozu Volkswagen Transporter T 6 kombi 2,0 TSI 4MOT DSG DR, samozřejmě v barvě RAL 3024 (jasně červená), jako naše ostatní vozidla. Nové „DAčko“ je dodáno společností Kobit THZ, s.r.o. za vysoutěženou cenu 1 449 580,- Kč. Po započtení dotačních příjmů zbývá zaplatit z vlastních zdrojů 669 580,- Kč za techniku, která bude sloužit Černošicím mnoho let.
Na závěr snad jen popřát novému vozu a našim hasičům budoucí kilometry bez nehody a jen šťastné návraty na základnu.


Nový DA VW Transporter


 
Výcvik jednotky s HVZ 11.7.2018
Slečna Adéla z odboru kultury se rozloučila se svou Felicií (želvou) sice nerada, ale pro nás přínosně. Vozidlo nám věnovala k účelům výcviku. Takže co dodat ... zavedený scénář. Bagrem upravit, instalovat figuranta a cvičit, cvičit a zase cvičit. Děkujeme ..


Výcvik s HVZ
 
Cvičná evakuace našich škol 15.6.2018
Každá škola má za povinnost jednou ročně vyzkoušet cvičnou evakuaci budov. Ve spolupraci s vedení našich škol byla provedena tradičně na konci školního roku v budovách Komenského a K lesíku současně, za asistence hasičů JSDH Mokropsy, HZS SCK Řevnice a HZS Praha. Zkouška dopadla na výbornou a kompletní evakuace byla rychlejší, než stanovuje předpis. Tak zase za rok :-)Cvičná evakuace našich škol
 
Návštěva hasičů v družině ZŠ 7.6.2018
Dnes jsme absolvovali již tradiční návštěvu dětí ve družině základní školy. Cílem akce bylo ukázat dětem jak hasiči pracují, hasičskou techniku a vybavení. Jenže v tomto teplém počasí se vše zvrhlo. Napřed to byla bitva děti proti dětem, potom hasiči a děti proti hasičům a dětem a nakonec všichni proti všem. Potěšit dětskou duši nám dělá radost a tak se již těšíme na příští rok :-).

Hasiči v družině
 
Pravidelný výcvik jednotky 4.6.2018
Každé pondělí probíhá výcvik nebo školení jednotky. Třešničkou na dortu bývá výcvik ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s firmou, která ekologicky likviduje autovraky, daří se nám sehnat cca 10 aut ročně na rozstříhání. Celé to funguje velmi jednoduše. Auto doslouží a pro jeho odhlášení z evidence je potřeba doklad o ekologické likvidaci. Majitel se rozhodne, doveze auto do hasičárny a půjčí nám velký technický průkaz. My auto použijeme pro výcvik a zavoláme firmu, která ho na podvalníku odveze a vystaví potřebný doklad. Ten společně s velkým technickým průkazem vrátíme majiteli a potom může dojít k odhlášení. Dnes jsme dostali dodávku Ford Tranzit. Byla pro nás vzácnou učební pomůckou. Vyzkoušeli jsme tradiční, ale i nouzové postupy vyprošťování. Každý vůz, který takto zpracujeme, jen přidává zkušenosti našim hasičům, které se u ostrého případu vždy hodí.


Ford posloužil naposledy
 
Dětský den na sportparku 3.6.2018
Měsíc červen děláme každoročně radost černošickým dětem. Dětský den na sportparku, návštěva družiny, návštěva školek a na konci měsíce velká akce na závěr školního roku u mokropeské školy. Jako každoročně jsme začali první víkend na sportparku. Od 10 hodin zde spolupořádalo město dětský den, zakončený příjezdem družiny krále Karla IV. Pro děti jsou připraveny různé atrakce a soutěže. Naši hasiči připravili znalostní soutěž a zajišťovali bezpečný průběh celé akce.

Dětský den na sportparku
 
<< <   1 2 3 ...   > >>


Jméno:
Heslo:


Povodně
přes SMSHasičská zbrojnice
Srbská 999, Černošice
tel.: 251 640 150
hasici@sdhmokropsy.czKontejner pro uložení kovového odpadu zdarma
denně 8:00 – 20:00
Počet návštěv
od 1.11.2008:
2860512

Poslední aktualizace:
2.12.2018